Воскресенье, 19.05.2024, 19:32

Приветствую Вас Гость | RSS

Проходите Посвящение и поднимайте свой Энергетический Уровень и Потенциал!!!

Главная | ПРАВОСЛАВНЫЕ МОЛИТВЫ - Форум - Школы Даны Ларц | Регистрация | Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум - Школы Даны Ларц » ИЗ УСТ В УСТА » Ваши ТЕМЫ » ПРАВОСЛАВНЫЕ МОЛИТВЫ
ПРАВОСЛАВНЫЕ МОЛИТВЫ
anaisДата: Суббота, 02.07.2011, 16:50 | Сообщение # 1
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
1451bfe473655653411cb23ba553d61c

Молитвы, читаемые для защиты от бесовских нападений

Молитва "Да воскреснет Бог... "

Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящии Его. Яко исчезает дым; да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшаго силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата. О Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь.
Псалом 90-й "Живый в помощи Вышняго... "

Живый в помощи Вышняго, в крове Бога Небеснаго водворится. Речет Господеви: Заступник мой еси и Прибежище мое, Бог мой, и уповаю на Него. Яко Той избавит тя от сети ловчи, и от словесе мятежна; плещма Своима осенит тя, и под криле Его надеешися; оружием обыдет тя истина Его. Не убоишися от страха нощнаго, от стрелы летящия во дни, от вещи во тме преходящия, от сряща и беса полуденнаго. Падет от страны твоея тысяща, и тма одесную тебе, к тебе же не приближится. Обаче очима твоима смотриши и воздаяние грешников узриши. Яко Ты, Господи, упование мое; Вышняго положил еси прибежище твое. Не приидет к тебе зло, и рана не приближится телеси твоему. Яко Ангелом Своим заповесть о тебе, сохранити тя во всех путех твоих. На руках возмут тя, да не когда преткнеши о камень ногу твою; на аспида и василиска наступиши, и попереши льва и змия. Яко на Мя упова, и избавлю и; покрыю и, яко позна имя Мое. Воззовет ко Мне, и услышу его: с ним есмь в скорби, изму его, и прославлю его; долготою дней исполню его, и явлю ему спасение Мое.

Молитва священномученику Киприану и мученице Иустине

О святии священномучениче Киприане и мученице Иустина! Внемлите смиренному молению нашему. Аще бо временное житие ваше мученически за Христа скончали есте, но духом от нас не отступайте есте, присно по заповедем Господним шествовати нас научающе и крест свой терпеливо нести нам способствующе. Се, дерзновение ко Христу Богу и Пречистой Его Матери стяжали есте. Темже и ныне будите молитвенницы и ходатаи о нас недостойных (имена). будите нам заступницы крепции, да заступлением вашим сохраняеми, невридимы от бесов, волхвов и от человек злых пребудем, славяще Святую Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно, и во веки веков. Аминь

Храни вас Бог!

35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 04.07.2011, 10:34 | Сообщение # 2
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

Молитвы священномученикам Киприану и Иустине

Молитва первая


О святый угодниче Божий, священномучениче Киприане, скорый помощниче и молитвенниче о всех к тебе прибегающих. Приими от нас недостойных хваление наше и испроси нам у Господа Бога в немощех укрепление, в болезнех исцеление, в печалех утешение и всем вся полезная в жизни нашей. Вознеси ко Господу благомощную твою молитву, да оградит нас от падений наших греховных, да научит нас истинному покаянию, да избавит нас от пленения диаволъскаго и всякаго действия духов нечистых, и избавит от обидящих нас. Буди нам крепкий поборник на вся враги видимыя и невидимыя, во искушении подаждь нам терпение и в час кончины нашей яви нам заступление от истязателей на воздушных мытарствах наших, да водимый тобою, достигнем Горняго Иерусалима и сподобимся в Небесном Царствии со всеми святыми славити и воспевати Всесвятое имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

Молитва вторая


О святии священномучениче Киприане и мученице Иустина! Внемлите смиренному молению нашему. Аще бо временное житие ваше мученически за Христа скончали есте, но духом от нас не отступаете есте, присно по заповедем Господним шествовати нас научающе и крест свой терпеливо нести нам пособствующе. Се, дерзновение ко Христу Богу и Пречистей Его Матери стяжали есте. Темже и ныне будите молитвенницы и ходатаи о нас, недостойных (имена). Будите нам заступницы крепции, да заступлением вашим сохраняеми невредимы от бесов, волхвов и от человек злых пребудем, славяще Святую Троицу: Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.


Храни вас Бог


35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Среда, 06.07.2011, 22:05 | Сообщение # 3
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

МОЛИТВА О СЕМЬЕ


ВЛАДЫЧИЦЕ ПРЕБЛАГОСЛОВЕННАЯ,ВОЗЬМИ ПОД СВОЙ ПОКРОВ СЕМЬЮ МОЮ,ВСЕЛИ В СЕРДЦА СУПРУГА МОЕГО И ЧАД НАШИХ МИР.ЛЮБОВЬ И НЕПРЕКОСЛОВИЕ ВСЕМУ ДОБРОМУ,НЕ ДОПУСТИ НИКОГО ИЗ СЕМЬИ МОЕЙ ДО РАЗЛУКИ И ТЯЖКОГО РАССТОВАНИЯ,ДО НЕИЗСЦЕЛЬНЫХ БОЛЕЗНЕЙ И ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЯ И ВНЕЗАПНЫЯ СМЕРТИ.А ДОМ НАШ И ВСЕХ НАС ,ЖИВУЩИХ В НЕМ,СОХРАНИ.ОТ ОГНЕННОГО ЗАПАЛЕНИЯ.ВОРОВСКОГО НАПАДАНИЯ,ВСЯКОГО ЗЛАГО ОБСТОЯНИЯ,И СТРАХОВАНИЯ И ДИАВОЛЬСКОГО НАВАЖДЕНИЯ,ДА И МЫ КУПНО И РАЗДЕЛЬНО,ЯВНО И СОКРОВЕННО БУДЕМ ПРОСЛАВЛЯТЬ ИМЯ ТВОЕ СВЯТОЕ ВСЕГДА,НЫНЕ И ПРИСНО ,И ВО ВЕКИ ВЕКОВ.АМИНЬ

Храни Вас Бог

35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Четверг, 14.07.2011, 19:10 | Сообщение # 4
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22
Пяточисленные молитвы


Творение святителя Димитрия Ростовского
Один старец от Богоносных Отцев, стоя на молитве и быв в восторзе, слышал глас Господа нашего Иисуса Христа, глаголющий с Пречистою и Пресвятою Богородицею, Материю Своею, рекши к Ней:
— Рцы Мне, Мати Моя, колико болезней наибольших, живущи на свете, претерпела еси Мене ради?
И рече Пресвятая:
— Сыне и Боже Мой! Наибольших пять болезней Тебе ради претерпела: первая — егда услышала от Симеона Пророка, еже имел еси убиен быти; вторая — еща, ищущи Тебе во Иерусалиме через три дня, Тя не видела есмь; третья — егда Тя поймана и связана от жидов услышала; четвертая — егда Тя на кресте между разбойниками Распятаго видела; пятая — егда Тя видела во гробе полагаема.
И рече к Ней Господь:
— Глаголю Тебе, Мати Моя: аще кто каждую болезнь Твою на кийждо день прочтет с молитвою Моею, сие есть “Отче наш” и Архангельское обрадование, сие есть “Богородице Дево, радуйся” — за первую болезнь дам ему познание грехов и жаление о них; за вторую — дам ему всех грехов прощение; за третию — возвращу ему добродетели его, через грехи изгибшия; за четвертую — напитаю его, при смерти его, Телом и Кровию Моею Божественною; за пятую — явлюся ему Сам при смерти его и прииму душу его в живот вечный. Аминь.”
По видению этого Богоносного старца, святителем Димитрием Ростовским было сложено далее следующее молитвословие.

Начало к сим молитвам:
Слава Тебе, Христу Богу моему, не погубившему мя грешнаго со беззаконьми моими, но даже доселе грехом моим потерпевшему. (Поклон)
Сподоби, Господи, в день сей без греха сохранится нам; даруй ми, Господи, да ни словом, ни делом, ни помышлением прогневаю Тя, Создателя моего, но вся дела моя, советы и помышления да будут во славу Пресвятаго имени Твоего. (Поклон)
Боже, милостив буди мне, грешному, во всей жизни моей: во исходе моем и по кончине моей не остави мене. (Поклон)
Сие, падши ниц на земли, глаголи:
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, приими умершаго мя душею и умом. Приими мя грешнаго, блудника, сквернаго душею и телом. Отыми неприязнь безстудную и не отврати лица Твоего от мене, не рцы, Владыко: не вем, кто еси, но вонми гласу моления моего; спаси мя, яко имеяй множество щедрот и не хощеши смерти грешника, не оставлю же Тя, Создателя моего, и не отступлю от Тебе, довдеже послушаеши мя и даси всем грехом моим прощение, молитв ради Пречистыя Матери Твоея, предстательствы честных Небесных Сил безплотных, святаго славнаго Ангела хранителя моего, пророка же и предтечи Твоего Крестителя Иоанна, богоглаголивых Апостол, святых и добропобедных мученик, Преподобных и Богоносных отец наших и всех Твоих святых, помилуй и спаси мя грешнаго. Аминь.
Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша.Трисвятое... Отче наш... Яко Твое есть Царство и Сила и Слава во веки. Аминь. Богородице Дево, радуйся...

По сем:

МОЛИТВА 1
О, Мати Милосердая, Дево Марие, аз грешный и непотребный раб Твой, воспоминаючи Твоя болезни, егда Ты услышала от Симеона пророка о немилостивном убиении Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа, приношу сию тебе молитву и Архангельское обрадование, приими в честь и память болезней Твоих и умоли Сына Твоего, — Господа нашего Иисуса Христа, да дарует ми познание грехов и жаление о них. (Поклон)

МОЛИТВА 2
Отче наш... Яко Твое есть Царство и сила и слава во веки веков .аминь... Богородице Дево, радуйся...
О, Богоблаженная и Пренепорочная Отроковице, Мати и Дево, приими от мене, грешнаго и непотребнаго раба Твоего, сию молитву и Архангельское обрадование в честь памяти болезни Твоея, егда позабыла Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа, в церкви и через три дни Его не видела еси; умоли Его и испроси у Него всех грехов моих прощение и оставление, Едина Благословенная. (Поклон)

МОЛИТВА 3
Отче наш... Яко Твое есть Царство и сила, и слава во веки. Аминь ... Богородице Дево, радуйся. ..
О, Мати света, Преблагословенная Дево Богородице, приими от мене, грешнаго и непотребнаго раба Твоего, сию молитву и Архангельское обрадование, в честь и память болезни Твоея, егда Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа, поймана и связана слышала еси. Умоли Его, да возвратит мне добродетели, через грех изгибшия, да Тя, Пречистая, во веки величаю. (Поклон)

МОЛИТВА 4
Отче наш... Яко Твое есть Царство... Богородице Дево, радуйся...
О, Милосердия Источниче, Дево Богородице, приими от мене, грешнаго и непотребнаго раба Твоего, сию молитву и Архангельское обрадование в честь и память болезни Твоея, егда на кресте между разбойники видела еси Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа, Егоже умоли, Владычице, да подаст ми дар милосердия Своего в час смерти моея и да напитает мя Телом и Кровию Своею Божественною, да Тя, Заступницу, славлю во веки. (Поклон)

МОЛИТВА 5
Отче наш... Яко Твое есть Царство... Борогодице Дево, радуйся...
О, Надеждо моя, Пречистая Дево Богородице, приими от мене, грешнаго и непотребнаго раба Твоего, сию молитву и Архангельское обрадование в честь и память болезни Твоея, егда видела еси Сына Твоего, Господа нашего Иисуса Христа, во гробе полагаема, Егоже умоли, Владычице, да явится мне в час смерти моея и да приимет душу мою в живот вечный. Аминь. (Поклон)
О, Премилостивая Дево, Госпоже Богородице, чадолюбивая Горлице, небесе и земли Самодержавная Царице, любезная Приемнице всех, простирающих к Тебе свои мольбы, печальных Утешительнице, приими от мене, грешнаго и непотребнаго раба Твоего, пяточисленное сие моление, в нем же воспоминаю земные и небесныя Твоя радости, умильно вопиюща к Тебе сице:
(Земные радости) Радуйся, заченшая во чреве без семене Христа Бога нашего. Радуйся, во чреве без болезни носившая Того. Радуйся, порождшая чудным смотрением. Радуйся, восприимшая от волхвов-царей дары и поклонение. Радуйся, яко обрела еси посреди учителей Своего Сына и Бога. Радуйся, яко рождество Твое преславно из мертвых воста. Радуйся, видевшая возносящагося Своего Создателя, к Нему же сама душею и телом возшла еси.
(Небесные радости) Радуйся, девства ради Своего, паче ангел и всех святых Преславная. Радуйся, близ Пресвятыя Троицы просияющая. Радуйся, Миротворице наша. Радуйся, Властительнице, обладающая всеми небесными силами. Радуйся, паче всех дерзновение к Сыну и Богу Своему имущая. Радуйся, милосердая Мати всем, к Тебе прибегающим. Радуйся, яко Твое веселие во веки не скончается!
И мне недостойному, по неложному обещанию Твоему, в день исхода моего милостива предстани, да Твоим руководством управлен буду к горнему Иерусалиму, в нем же прославленно царствуеши с Сыном Твоим и Богом нашим. Ему же подобает всякая слава, честь и поклонение со Отцем и с Пресвятым Духом в безконечныя веки веков. Аминь.
От скверных устен моих, от мерзкаго сердца, от нечистаго языка и от души оскверненной приими, Госпоже Царице, сие похваление, Радосте моя. Приими, якоже вдовий прияла сии две лепты, и даруй ми принести Твоей благости дар достоин. О, Владычице моя, Пречистая Дево, Небесная Царице, якоже хощеши и волиши, паче же научи мя, что ми подобает Тебе, Матери Божией, глаголати к Тебе единой грешных прибежищу и решению. Радуйся, Владычице, да и аз, многогрешный раб Твой, радостно зову Тебе, воспетой Матери Христа Бога нашего. Аминь.
На Твой Пресвятый образ взирая, яко истинную самую Тя зрю Богородицу, верою сердечною от души припадаю и поклоняюся с Предвечным на руку Твоею держимым Младенцем, Господом нашим Иисусом Христом, боголепно почитаю и молю Тя со слезами, покрый мя покровом Твоим, от враг видимых и невидимых, Ты бо род человеческий ввела еси в Царство Небесное. Аминь.
35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 18.07.2011, 10:29 | Сообщение # 5
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22
сон Богородицы
Обычно молитву дают читать больным сорок дней кряду, не пропуская ни одного дня. Также ее читают при неприятностях и всяких бедах, дают с собой родным и близким в опасные путешествия как охранную грамоту от всякой беды и печали. Как оберег положите и носите всегда с собой в сумочке, положите в машину.
Вариантов написания этой молитвы множество. Зачастую она известна как "Сон Пресвятой Богородицы", хотя истинное ее название "Молитва Пречистой и Преблагословенной, Славной Владычицы Нашей Богородицы и приснодевы Mapии".
Эта молитва универсальна по своей сути: помогает при опасности, служит оберегом, гармонизирует энергопотоки человека, помогает по женским делам. Например, моя подруга после использовании этой молитвы с пару недель, - забеременела, хотя не получалось до этого))) Мне лично она служила оберегом определенное время.
Единственное условие - просьба должна идти от души, от сердца

Восьмой сон Пресвятой Богородицы

(от всех видов негатива)

Пресвятая Богородица Мария,
Где была-побывала,
Где спала-ночевала?
— Почивала в церкви, в городе Гладище,
Где приснился мне сон про Сына Моего, Иисуса Христа.
Видела Я, как Его снимали с Креста,
А прежде видала, как Иисуса Христа терзали.
Кровь Его святую проливали.
Огнем Его раны прижигали.
Терновый венец на голову Его надевали.
Ноги и руки ко Кресту прибивали,
Копьем ребро пробили.
На лицо Моему Сыну плевали,
Смеялись над ним, кричали,
Разными словами обзывали.
И сказал глас Иисуса Христа:
— Великая сила Материнскому сну дана.
И пусть сии слова
Этого сна молитвою станут.
У кого будет эта молитва,
От того все враги отстанут.
И кто будет молитву эту читать,
Тому «Сон» этот будет помогать.
При исходе души все грехи отпустятся.
От мук вечных тот избавится.
Ангелы Божьи того душу возьмут.
До Царства Небесного донесут,
Аврааму и Исааку, Иакову отдадут.
Будет тот человек веселиться и радоваться вовек.
Во имя Отца и Сына и Святого Духа.
Ныне и присно и во веки веков. Аминь.


35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
AdminДата: Понедельник, 18.07.2011, 15:38 | Сообщение # 6
Совет Портала
Группа: Основатели
Сообщений: 319
Статус: Offline
anais, спасибо,хорошо оформили. 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

Жизнь прекрасна! Люби! Наслаждайся, цени жизнь и дари любовь!
 
anaisДата: Среда, 20.07.2011, 21:51 | Сообщение # 7
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

Молитвы для преодоления зла

(Ниже приводятся молитвы ко Пресвятой Богородице и к святому Архангелу Михаилу, которыми Церковь пользуется для преодоления зла) Молитва к Пресвятой Богородице

Величественная Царица Небесная, Высочайшая Повелительница Ангелов! Ты получила от Бога силу и миссию поразить в голову змея-сатану (Быт. 3,15). Поэтому мы смиренно просим Тебя, пошли нам на помощь Твои небесные легионы, чтобы они под Твоим руководством и Твоею силой преследовали адские силы, везде с ними сражались, отбили их дерзкие нападения и ввергли их в бездну.
Кто, как Господь, Бог наш? Вы, святые Ангелы и Архангелы, защитите и охраните нас!
Добрая, нежная Матерь, Ты навеки наша любовь и наша надежда! Матерь Божия, пошли нам святых Ангелов, чтобы они нас защитили и отогнали бы от нас злого врага.
Святая Матерь, приди на помощь бедным, обрати Твой взор на малодушных, утешь опечаленных, проси за народ, умоляй за священников, заступись за людей, посвятивших себя служению Богу! Пусть все, которые почитают Тебя, почувствуют Твою помощь!

[size=20]Молитва ко святому Архангелу Михаилу


Святой Архангел Михаил, вождь небесных легионов, защити нас в битве против зла и преследований дьявола. Будь нашей защитой! Да сразит его Господь, об этом мы просим и умоляем. А ты, предводитель небесных легионов, низвергни сатану и прочих духов зла, бродящих по свету и развращающих-души, низвергни их силою Божиею в ад. Аминь.
[/size]
35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Четверг, 22.09.2011, 09:52 | Сообщение # 8
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22
Молитва задержания
Милосердный Господи, Ты некогда устами служителя Моисея, Иисуса Навина, задерживал целый день движение Солнца и Луны, доколе народ Израильский мстил врагам своим.
Молитвой Елисея пророка некогда поразил сириян, задерживая их, и вновь исцелил их.
Ты некогда вещал пророку Исаии: вот, Я возвращу назад на десять ступеней солнечную тень, которая прошла по ступеням Ахазовым, и возвратилось солнце на десять ступеней по ступеням, по которым оно сходило. (1)
Ты некогда устами пророка Иезекииля затворил бездны, останавливал реки, задерживал воды. (2)
И Ты некогда постом и молитвою пророка Твоего Даниила заграждал уста львов во рву. (3)
И ныне задержи и замедли до благовремения все замыслы вокруг стоящих мя о моем перемещении, увольнении, смещении, изгнании.
Так и ныне, разруши злые хотения и требования всех осуждающих мя , загради уста и сердца всех клевещущих, злобствующих и рыкающих на мя, и всех хулящих и унижающих мя.
Так и ныне, наведи духовную слепоту на глаза всех восстающих на мя и на врагов моих.
Не Ты ли вещал апостолу Павлу: говори и не умолкай, ибо Я с тобою, и никто не сделает тебе зла. (4)
Смягчи сердца всех противоборствующих благу и достоинству Церкви Христовой. Поэтому да не умолкнут уста Мои для обличения нечестивых и прославления праведных и всех дивных дел Твоих. И да исполнятся вся благая начинания наши и желания.
К вам, праведницы и молитвенницы Божии, наши дерзновенные предстателие, некогда силою своих молитв сдерживающие нашествие иноплеменников, подход ненавидящих, разрушившие злые замыслы людей, заграждавшие уста львов, ныне обращаюсь я с молитвою моей, с моим прошением.
И Ты, преподобный великий Елий Египетский, некогда оградивший в круге крестным знамением место поселения ученика своего, повелел ему вооружиться именем Господним и не бояться отныне демонских искушений. (5) Огради дом мой, в коем я живу, в круге молитв твоих и сохрани его от огненного запаления, воровского нападения и всякого зла и страхования.
И ты, преподобный отче Поплие Сирийский, некогда своею непрестанною молитвою десять дней демона державший неподвижным и не могущим идти ни днем, ни ночью (6); ныне окрест келии моей и дома (моего) сего удержи за оградою его вся сопротивныя силы и всех хулящих имя Божие и презирающих мя.
И Ты, преподобная девственница Пиама, некогда силою молитвы остановившая движение шедших погубить жителей тоя деревни, где жила, ныне приостанови все замыслы врагов моих, хотящих изгнати мя из града сего и погубити мя: не допускай им приближатися к дому сему, останови их силою молитвы своей: "Господи, Судия Вселенной, Ты, которому неугодна всякая неправда, когда приидет к Тебе молитва сия, пусть Святая Сила остановит их на том месте, где постигнет их". (7)
И Ты, блаженный Лаврентий Калужский, моли Бога о мне, как имеющий дерзновение пред Господом предстательствовать о страждущих от козней диавольских. Моли Бога о мне, да оградит Он мя от козней сатанинских.
И Ты, преподобный Василий Печерский, соверши свои молитвы запрещения над нападающими на меня и отжени все козни диавольские от мене. (8)
И вы, вси святии земли Российстей, развейте силою молитв своих обо мне все бесовские чары, все диавольские замыслы и козни - досадити мне и погубити мя и достояние мое.
И Ты, великий и грозный страже, архистратиже Михаиле, огненным мечом посекаяй все хотения врага рода человеческого и всех приспешников его, хотящих погубити мя. Стой нерушимо на страже дома сего, всех живущих в нем и всего достояния его.
И Ты, Владычице, не напрасно именуемая "Нерушимой стеной", буди для всех враждующих против меня и замышляющих пакостная творити мне, воистинну некоей преградой и нерушимой стеной, ограждающей мя от всякого зла и тяжких обстояний.
35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 03.10.2011, 21:12 | Сообщение # 9
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22
Всем чинам Ангельским

Вси святии Небесные Безплотные Силы, удостойте меня силы сокрушать все зло и страсти под ноги мои.
Святии Безплотные Серафимы, удостойте меня иметь пламенеющее сердце к Богу.
Святии Безплотные Херувимы, удостойте меня иметь премудрость для славы Божией.
Святии Безплотные Престолы, удостойте меня различать истину от неправды.
Святии Безплотные Господства, удостойте меня господствовать над страстями, чтобы дух поработил плоть.
Святии Безплотные Силы, удостойте меня иметь мужество в исполнении воли Божией.
Святии Безплотные Власти, удостойте Меня иметь силу победы над злом.
Святии Безплотные Начала, удостойте Меня служить Господу Богу в непорочности сердца и дел рук моих.
Святии Безплотные Архангелы, удостойте меня исполнять волю Господа нашего Иисуса Христа.
Святии Безплотные Ангелы, удостойте меня руководствоваться заповедями Божиими во все дни жизни моей.
 
anaisДата: Понедельник, 03.10.2011, 21:14 | Сообщение # 10
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

Молитва в День Рождения

Господи Боже, Владыко всего мира видимого и невидимого. По воле Твоей святой текут вседние и лета жизни моея. Благодарю Тебя, премилосердный Отче, яко благословил меня про-жити еще едино лето; вем яко по грехам моим несмь достоин милости сей, но оказываеши еси мне ея по неизреченному человеколюбию Твоему. Пробави и еще милости Твоя мне, грешному; продолжи жизнь мою в добродетели, спокойствии, в здравии, в мире со всеми сродниками и в согласии со всеми ближними. Подай мне изобилие плодов земных и вся, к удовлетворению нужд моих потребно. Паче всего очисти совесть мою, укрепи меня на пути спасения, дабы, следуя по нем, по многолетнем в мире сем житии, прейдя в живот вечный, удостоился бытии наследником Царствия Твоего небеснаго. Сам, Господи, благослови начинаемое мною лето и вся дни живота моего. Аминь.


35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 03.10.2011, 21:15 | Сообщение # 11
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

Собор святых двенадцати апостолов
Молитва первая

Святии славнии и всехвальнии Апостоли, начальнейшаго Архиерея исповедания нашего, Иисуса Христа, избраннии ученицы и строителие таин Его: Петре и Павле, Иакове и Иоанне, Андрее и Матфее, Филиппе и Варфоломее, Фомо и Иакове, Иудо и Симоне, молите Христа Бога, да от шуияго мира сего пребывания деснаго во царствии Своем сподобит предстояния, из сына противления сотворит мя сына спасения, да и аз совлекуся ветхаго человека и облекуся в новаго, созданнаго по Бозе в правде, преподобии и истине, и мя, в правду грех ради ненавидима, возлюбит и обитель во мне, недостойнем рабе Своем, достойну Себе сотворит, да в правоте веры путем тем ходя, доиду ко Отцу небесному в наследие вечнаго достоинства и тамо, юже зде верою созерцаю, яснее во славе узрю и прославлю Святую Троицу в безконечныя веки. Аминь
.
35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 03.10.2011, 21:16 | Сообщение # 12
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22

Молитва вторая

Владыко всемогущий, Господи Боже наш, избравый возлюбленныя Своя ученики и Апостолы на проповедь спасения всему миру, давый им власть отпущати грехи, приими ходатайства их о роде человеческом, егоже и судити с ними имаши: тех самых, яко другов Твоих, нам зело честных, дерзаем недостойнии в предстательство к Тебе, многопоспешествующее ко спасению душ наших, приводити, моляще их усердно.
Святии первоверховнии Апостоли Петре и Павле, Евангелисти Христовы Иоанне Богослове и Матфее, первозванный (учениче) Андрее, водружением Креста Россию благословивый, Апостоли святии Иакове, брате Господень, со другим Иаковом, Филиппе, Варфоломее, Фомо, Симоне, Иудо и Матфие! Вси святии богоизбрании Апостоли, изряднейшии угодницы Христовы, безбожия искоренителие и веры истинныя насадители, помозите нам мощным вашим пред Господом ходатайством, избавитися от всякаго зла и вражия лести, твердо сохраняти преданную вам веру православную, в нейже вашим предстательством ни ранами, не прещением, ни мором, ни коим гневом от Создателя своего умалени будем, но мирное зде поживем житие и да сподобимся видети благая на земли живых, славяще Отца и Сына и Святаго Духа, единаго в Троице славимаго и покланяемего Бога, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 03.10.2011, 21:18 | Сообщение # 13
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22
Молитва третья

О святии апостоли Христовы: Петре и Андрее, Иакове и Иоанне, Филиппе и Варфоломее, Фомо и Матфее, Иакове и Иудо, Симоне и Матфие! Услышите наши молитвы и воздыхания, сердцем сокрушенным ныне приносимые, и помозите нам, рабам Божиим ( имена ), вашим всемощным пред Господем ходатайством, избавитися от всякаго зла и вражия лести, твердо же преданную вами веру православную сохраняти, в ней же вашим предстательством ни ранами, ни прещением, ни мором, ни коим гневом от Создателя нашего умалени будем, но мирное зде поживем житие и сподобимся видети благая на земли живых, славяще Отца и Сына и Святаго Духа, Единаго в Троице славимаго и покланяемаго Бога, ныне и присно и во веки веков.


35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
anaisДата: Понедельник, 03.10.2011, 21:22 | Сообщение # 14
Участник Совета
Группа: Ищущий
Сообщений: 219
Статус: Offline
0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22 0e47a2b19f84a2520374e4fbf6421b22
Великомученику Иоанну Новому
о покровительстве в торговле
Молитва об успехах в торговле

Святый и славный великомучениче Иоанн, христиан забрало крепкое, купец всеизрядный, скорый помощниче всем к тебе прибегающим. Морскую плавая пучину куплею, от востока тщался еси к северу, но Бога призвавшу тя, яко же Матфей мытницу, иже куплю оставль, и Тому последовал еси кровию мучения, временными искупив непроходимая, и венец принял еси непобедимый. Прехвалне Иоанне, тебе ни сверепство мучителя, ни словес ласкания, ни мук прещения, ни горькая биения от Христа отторгша, Его же от младенства возлюбил еси, Ему же и молися даровати душам нашим мир и велию милость. Премудрости рачитель быв, сокровище добродетелей, оттуду же и почерпал еси Божественная разумения. Тем же и времени призвавшу, к подвигом усердно совлекся еси, приемля мучениские раны, плоти содробление и кровей истощание, и ныне живеши в неизреченно свете с мученики. Сего ради вопием тя: моли Христа Бога грехов оставление даровати покланяющимся верою святым мощем твоим. Лук сокруши нечестивых, воине непобедиме, неправедно движимыи на твое достояние, еже себе избрал еси, возлюбив, и отечество наше утверди, да и мы тихо и мирно препроводим жительство. Свету невечернему предстоя, блаженне, с мученискими лики, воспевающие тя в памяти твоей, от искушения спасай молитвами твоими. Аминь.

35eb0506aa8c 35eb0506aa8c
 
Форум - Школы Даны Ларц » ИЗ УСТ В УСТА » Ваши ТЕМЫ » ПРАВОСЛАВНЫЕ МОЛИТВЫ
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Сегодня нас посетили
Учебный Центр Духовного Развития и Исцеления-Даны Ларц © 2024
LightRay Рейтинг сайтов по Эзотерике Непознанное :: Целительство Каталог сайтов и статей iLinks.RU Форум КристалЛик ТОП-777: рейтинг сайтов, развивающих Человека Rambler's Top100